افزایش ضخامت دیسک های بین مهره ای برای افزایش قد

افزایش ضخامت دیسک های بین مهره ای برای افزایش قد

 

دیسک‌های بین مهره‌ای ستون فقرات از یک دیواره خارجی سفت و سخت و یک دیواره نرم‌تر و انعطاف‌پذیر در داخل تشکیل شده است. آن را مانند یک تایر اتومبیل تصور کنیدکه به جای هوا ژل محکمی دارد. دیواره خارجی که سفت‌تر و ضخیم‌تر است سدی در برابر صدمات و فشارها است و ژل درونی تایر که هسته داخلی است بسیار انعطاف‌پذیر، مرطوب و حاوی مواد غذایی ضروری برای دیسک‌ها است. دیسک‌ها وقتی متورم می‌شوند بزرگ‌تر و وقتی تورم بر طرف می‌شود کوچک می‌شوند. هنگام تورم دیسک ستون فقرات، هسته داخلی باید مواد غذایی مغذی را جذب کند و این همان نکته‌ای می‌باشد که بحث و فهم آن مهم است.
قد به دلیل انعطاف‌پذیری دیسک‌های ستون فقرات به مقدار جزیی افزایش می‌یابد، اما این موضوع زیاد مهم نیست چرا که اهمیت واقعی در سالم و ضخیم بودن دیسک‌های ستون فقرات طبیعی است که بتواند جاذب ضربه‌ها و مقاوم در برابر خم و پیچانده شدن‌ها باشد. دیسک‌های غیر سالم نازک، غیر منعطف، سفت، سخت و در معرض صدمات هستند. معمولا جوانان و اشخاص در حال رشد به ندرت چنین مشکلی دارند اما، همان طور که بزرگ می‌شویم دیسک‌های ما متمایل به خشک شدن و چروکیدگی پیدا می‌کنند.
اثرات تداوم‌دار جاذبه زمین باعث تخت و فشرده شدن دیسک‌ها می‌شود که در نتیجه ورود اکسیژن و مواد غذایی مورد نیاز به راحتی انجام نمی‌گیرد و بنابراین لایه‌های بیرون دیسک‌ها که محافظ هستند به مرور آسیب دیده و بیمار به تدریج بیماری‌های دیسک حادتری پیدا می‌کند. این ضایعات به اعصابی که در کنار دیسک و از ستون فقرات منشا می‌گیرند فشار وارد می‌کند و باعث قطع ارتباط امواج عصبی بین مغز و دیگر اعضای بدن می‌شود و مشکلات متعددی در خارج از ستون فقرات پیدا می‌شود. فشار مداوم و ثابت بر روی دیسک‌ها مایع آن را به بیرون می‌راند و قدرت جذب مایع جدید و اکسیژن به داخل را از بین می‌برد. حالا ببینیم مایع غنی از مواد غذایی چطور به داخل دیسک و هسته داخل وارد می‌شوند و به عبارت دیگر دیسک‌های ستون فقرات چگونه انعطاف‌پذیر می شوند. دیسک‌ها عروق خونی ندارند و نمی‌‌توانند از مواد غذایی حمل شده توسط خون استفاده کنند. این دیسک‌ها مایع غنی از مواد غذایی را تنها از طریق حرکات مفاصل ستون فقرات به دست می‌آورند.

 

اگر به ندرت ورزش می‌کنید یا به ستون فقرات کشش می‌دهید و به آنها استراحت کافی نمی‌دهید دیسک‌ها سرانجام کوچک و خراب و شما کوتاه‌تر و مستعد ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها می‌شوید. اگر به بدن شما به اندازه کافی آب و مواد غذایی مورد نیاز نمی‌رسد به طور یقین این مشکلات مضاعف می‌شود.

 

 

ژل بیتال , ژل سلیکونی افزایش قد , پاشنه افزایش قد , کفی ژله ای افزایش قد , ارزانترین ژل افزایش قد , ژل بلند کننده قد , لژ مخفی افزایش قد , خرید ژل طبی افزایش قد , پد افزایش قد بتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *