چرا لاهیجان و لاهیجان گردی ؟

این متن سعی دارد اطلاعاتی جهت لاهیجان گردی در اختیار شما قرار دهد. لاهیجان گردی نیازمند شناخت جاذبه های لاهیجان است که در این متن چندین جاذبه معرفی شده است

لاهیجان و لاهیجان گردی، از شیطان کوه تا بام سبز بهشتی

 

شاید تا به حال فکر سفر به شهر زیبای لاهیجان را از فکر خود گذرانده اید ولی در مورد جاذبه های این شهر اطلاعاتی نداشته و منصرف شده اید. دفعه بعدی که فکر سفر به ذهن شما خطور کرد انتخاب خود را تور لاهیجان گردی و مقصد خود را شهر لاهیجان قرار دهید. در ادامه این مقاله به بررسی جاذبه های شهر زیبای لاهیجان از شیطان کوه گرفته تا سایر جاذبه های شهر می پردازیم.

چرا لاهیجان و لاهیجان گردی ؟

شهر لاهیجان که بزرگ ترین شهر استان گیلان می باشد یکی از زیباترین شهرهای این استان است. این شهر جاذبه های تاریخی و طبیعی بی نظیری دارد ولی تا به حال لاهیجان گردی و در حالت کلی شهر لاهیجان به عنوان مقصد سفر های نوروزی یا تابستانی عمومیت نیافته است. شهر لاهیجان که در زبان گیلکی به آن لاجؤن گفته می شود از سری شهرهای گیلک نشین ایران و منطقه شمال کشور است. شهر لاهیجان هوایی گرم و مرطوب دارد و برای گذران تعطیلات و یا سفرهای یک روزه بسیار مناسب است. اگر به دنبال مقصدی دنج، خوش آب و هوا و بکر برای سفرهای نوروزی خود هستید، تور گیلان گردی لاهیجان میلی تور آماده خدمت به شما در جهت لاهیجان گردی می باشد.

مکان های دیدنی لاهیجان

شهر لاهیجان غنی از بناهای تاریخی و جاذبه ها طبیعی است. از جاذبه ها طبیعی این شهر می توان به بام سبز و شیطان کوه اشاره کرد که تجربه طبیعتی بکر را برای شما به ارمغان می آورد. نقاشی روی دیوار مسجد چهار پادشاه، پل تاریخی سیمرود، بقعه سید ناصرالدین بن موسی الکاظم در روستای گوکه، مسجد جامع لاهیجان و بقعه میر شمس‌الدین از جاذبه تاریخی شهر لاهیجان می باشد.

شیطان کوه

شیطان کوه از سری جاذبه ها طبیعی لاهیجان است که قبل از مرگ باید از آن بازدید کنید. اگر به شمال و یا لاهیجان سفر می کنید، بازدید از شیطان کوه را حتما در لیست خود قرار دهید. تجربه بازدید از این کوه برای بار اول بسیار حیرت آور خواهد بود چرا که از بالای کوه تا نوک قله پوشیده از درختان سوزنی برگ و بلوط است. از میان این کوه آبشاری مصنوعی ایجاد شده است که باعث گیرایی دو چندان شیطان کوه می شود. فلسفه نامگذاری شیطان کوه بسیار جالب است به این شکل که وقتی که در بالای کوه یعنی قله می ایستید چنان به نظر می رسد که به آسانی با دویدن به دامنه می رسید ولی چنین نیست. این ویژگی کوه را که باعث گول خوردن می شود به شیطان نسبت داده و نام آن را شیطان کوه نامگذاری کرده اند.

 

بام سبز

اگر مسیر سیمانی هزار پله ای که از ابتدا تا انتهای شیطان کوه امتداد دارد را تا بالا ادامه دهید به بام سبز می رسید. بام سبز منطقه ای مسطح در بالای شیطان کوه است که باعث می شود حس کنید بر روی فرش سبزی مخملی پا گذاشته اید و دنیا را نظاره می کنید.

 

تله کابین لاهیجان

تله کابین لاهیجان در کنار بام سبز راه اندازی شده است. استفاده از تله کابین منظره بسیار زیبا از شهر لاهیجان و جنگل شیطان کوه را به تصویر می کشد. اگر نمی خواهید عین همان ۱۰۰۰ پله را به طرف پایین بپیمایید می توانید از تله کابین استفاده کنید. طول افقی تله کابین لاهیجان ۱۵۰۰ متر است و اختلاف ارتفاع بین دو ایستگاه حدود ۲۰۰ متر است.

 

مسجد چهار پادشاهان یا چهار پادشاه

این مسجد از باشکوه ترین جاذبه های تاریخی شهر لاهیجان است. در این مسجد ۴ تن از شاهان کیانی دفن شده اند. شکل کلی این بنا مستطیلی شکل بوده و داخل آن فضایی تاریک و عرفانی دارد. دیوارهای این مسجد پر از نقاشی های تاریخی، کنده کاری روی چوب و گچ است که به دست هنرمندان نامی طراحی و اعمال شده است. در طول لاهیجان گردی می بایستی بازدید از مسجد چهار پادشاه را نیز در برنامه خود بگنجانید.

 

تور لاهیجان گردی میلی تور

اگر قصد دارید از شهر زیبای لاهیجان دیدن کنید با تور لاهیجان گردی موسسه میلی تور همراه باشید. استفاده از تور میلی تور مزایای بسیاری دارد، از جمله کاهش استرس برنامه ریزی سفر  و عدم پرداخت هزینه های اضافی . میلی تور با برگزاری تورهای یک روزه لاهیجان و تور دو روزه لاهیجان در تلاش است تجربه لاهیجان گردی دل نشینی را در عکس ها و خاطرات شما حک کند. تور گیلان گردی از لاهیجان شروع می شود و بعد از صرف صبحانه راهی می شویم. بعد از بازدید از برخی مناطق نوبت به صرف ناهار می رسد. حجم برنامه ها و تورها دو روزه مقداری بیشتر از تورها یک روزه است که باعث می شود وقت کافی برای بازدید از شهر لاهیجان را داشته باشید و جاذبه هایی بسیاری را بازدید کنید. تور لیدرهای میلی تور در زمینه تور گردی بسیار ماهر بوده و به شهر لاهیجان و خیابان ها کاملا آشنایی دارند. این ویژگی سبب جلوگیری از اتلاف وقت و بازدید از تعداد زیادی جاذبه در مدت زمان کمی می شود. این جهان مانند یک کتاب است که اگر سفر نکنید تنها یک صفحه از آن را خوانده اید. پس سفر کنید اگر با میلی تور سفر کنید چه بهتر!

دیدگاه‌ها (۰)

*
*